علم اقتصاد مالِ خَر است!

در این روزهای پرهیاهو و پرتلاطم که از متخصصین و کارشناسان گرفته تا مردم کوچه و بازار یک چشمشان به نرخ ارز و کاهش ارزش پولی ملی است هر نگاه، تئوری، ایده، تحلیل و پرسشی پرورانده و پراکنده می شود جز یک چیز: چرا چنین سیستمی باید وجود داشته باشد؟؟!! چرا دلار آمریکا ساعتی ارزشش چهار برابر ریال ایران است و تنها یک ساعت بعد ۵ بعد برابر  آن می شود!! اصلا این یعنی چه؟! چرا چنین چیزی باید وجود داشته باشد؟! اصلا چرا و چطور امکان دارد ارزش یک متر مکعب کود انسانی ایران  یک دهم  یا یک فلانُم یک متر مکعب کود انسانی ایالات متحده باشد؟؟!!

ممکن است مخاطب بگوید عجب حرف های پیش پا افتاده ای!! هیچ سخنی ار اصطلاحات تخصصی و علمی اقتصادی در این متن نیست!! هیچ سخنی از نرخ تثبیت ارز، نرخ بهره، عرضه و تقاضا و اثرات آنها بر نرخ تبادل ارز نیست!! در پاسخ باید گفت که نگارنده این مطلب نه تنها هیچ الزامی نمی بیند که سخنی از چنین اصطلاحاتی به عمل آورد بلکه هیچ الزامی به شناخت و درک چنین اصطلاحات مضحک و بی معنا و مفهومی نمی بیند!! آری، این جمله را باید طلا گرفت: «علم اقتصاد مال خَر است»!!

 آری صدها سال است که اقتصاد جهان توسط خَران طرح ریزی شده، چهارپایانی که به جهود سرمایه گذار رباخوار سواری می دهند! و صدها سال است که گوسفندان جهان عقل و قلب خود را کنار گذاشته و کورکورانه به بوق و کرنای رسانه ای خَران گوش فرا داده و دربرابر بزرگ ترین ظلم ها و بی عدالتی ها سکوت می کنند ! آری امروز آخرین روز است!! خَریت، دروغ و جهل علم شمرده می شود و خَران بر مسند تدوین نظم جهان قرار گرفته اند! آیا کسی یک کیلو پنبه را سنگین تر از یک کیلو آهن فرض می کند؟! آیا این خریت محض نیست؟؟!!

  •  در نظام جهانی حاضر ۴، ۵ کشور قدرتمند وجود دارند که از طریق یک حق خدادادی!! حرف هر یک از آنها تمامی فریاد ها و خواسته های دیگران را هیچ و پوچ می کند!! در این سناریوی مضحک کشورهای فاقد قدرت به جای اعتراض و ایجاد یک سیستم عادلانه تلاش می کنند با گسترش روابط با این ابرقدرت ها نظر آنان را جلب کرده تا حمایتشان را جلب کنند!! خَریت محض!!
  • در نظام جهانی حاضر هر کشوری برای خلق پول نخست باید چیزی را به گردانندگان این نظم، خَرسواران بین المللی صادر کنند!! ارزآوری!! ارزی که خود می توانند با پشتوانه ی نیروی کار، منابع طبیعی و در نتیجه «تولید» بدون هیچ وابستگی نسبت به خَرسواران و تحریم های آنان خلق کنند اما در راستای جلب رضایت خَرسواران ارزهای ملیشان را بی ارزش می کنند تا «جذاب» شوند! سرمایه پذیر شوند!!رقابت پذیر شوند!! تا کالاهاشان ارزان تر از دیگران باشد و بتوانند صادرات بیشتری کنند!! کالاهایی که می توانستند در بین ملت خود و دیگر ملل مظلوم جهان به رایگان تقسیم کنند! خَریت محض!!
  • در نظم جهانی حاضر یک خَرسوار سرمایه گذار(جورج سروس) می تواند تمام ارزهای یک کشور را در یک ساعت بخرد و در هنگام مناسب ناگهان آن را روانه ی بازار کند که طبق قوانین عرضه و تقاضایی که توسط خَران تدوین شده باعث کاهش شدید ارزش پول آن کشور نسبت به ارزهای دیگر شده و در یک چشم به هم زدن و بدون هیچ زحمتی تمام اموال ملتی را صاحب شود!! درصورتی که کشورها می توانستند به راحتی و با استفاده از تهاتر همگی این مشکلات را از بین ببرند، اما نمی کنند و نمی برند!! خَریت محض!!

آری دجال یک خَر سوار است؛ سوار بر خَر آمده است! سوار بر اقتصاد و اقتصاددان!!


«!!Arbeit macht frei»

 روزی خواهد رسید که بار دیگر اموال خَران و خَرسواران توسط حکومت عدل الهی مصادره و تمامی این انگل های خونخوار دوباره به جایگاه پیشین خود، کمپ های کار اجباری(هلوکاست!!) بازگردند تا برای یک بار هم که شده با کار یدی و ذهنی کسب درآمد کنند نه با «کار کردن پول» و ربا!

 https://priceonomics.com/the-trade-of-the-century-when-george-soros-broke/

Be the first to comment

Leave a Reply

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*